Dobre zdjęcia ślubne i weselne – co je charakteryzuje

Zdecydowana większość par młodych chce w jakiś sposób uwiecznić swój ślub oraz towarzyszące mu wesele. Część z nich decyduje się zarówno na wynajęcie osoby filmującej uroczystość i imprezę, jak i fotografa. Inni zaś zostają jedynie przy fotografie, wiedząc, że dobre zdjęcia mogą wywołać naprawdę spektakularny efekt.

Warto więc zadać sobie podstawowe pytanie: czym charakteryzują się naprawdę udane fotografie ślubne oraz weselne? Czy istnieją cechy wspólne dla wszystkich zdjęć tego typu, które robią na nas wrażenie? Wbrew pozorom odpowiedź wcale nie jest łatwa, jednak w jej udzieleniu pomogą nam prawdziwi profesjonaliści – specjaliści ze studia jakie znajdziemy pod linkiem –  advertstudio.eu.

Techniczna poprawność jest niezwykle istotna.

Nawet kompletni fotograficzni laicy są w stanie stwierdzić, kiedy zdjęcie jest wykonane poprawnie pod względem technicznym. Takie rzucające się w oczy niedoróbki jak prześwietlenie, niedoświetlenie czy bardzo słaba, przypadkowa kompozycja, to cechy zdjęcia bardzo negatywnie wpływające na jego ostateczny odbiór.

Współczesna technika daje fotografom bardzo duże możliwości obróbki nie do końca udanych zdjęć. Użycie programów graficznych w celu poprawy kontrastu, podbicia niektórych kolorów czy uczynienia poszczególnych elementów bardziej ostrymi, nie jest niczym wyjątkowym. Jednak zbyt mocno wyretuszowane fotografie mogą robić równie złe wrażenie, jak zdjęcia cechujące się pewnymi niedoskonałościami.

Jak przyznają najbardziej cenieni fotografowie – sztuką jest znalezienie złotego środka w poprawianiu zdjęć.

Klimat fotografii jest zależny od preferencji państwa młodych.

Mimo, że zarówno ślub, jak i wesele nie są same w sobie dość wyjątkowymi okazjami (nie biorąc oczywiście pod uwagę emocji konkretnych państwa młodych czy ich gości), zdjęcia uwieczniające te wydarzenia mogą się bardzo od siebie różnić. Wszystko jest zależne od tego, na jaki klimat fotografii zdecyduje się osoba je wykonująca.

Jeśli młodzi małżonkowie podkreślą, że zależy im na zdjęciach romantycznych, to właśnie tego rodzaju kompozycje powinien ujmować fotograf. Kiedy zaś para będzie chciał mieć zdjęcia bardziej „szalone” czy zabawne, to ta preferencja powinna być ujęta w wymowie poszczególnych fotografii.

Istnieje również możliwość, że para młoda nie zasugeruje fotografowi stylu, w jakim wykonane mają być zdjęcia. Wtedy jego zadaniem jest znalezienie klimatu, który najlepiej odzwierciedli nastrój danego wydarzenia.

Dobry fotograf ślubny potrafi ukazać na zdjęciach wszystkie emocje.

Niniejszy punkt mocno wiąże się z poprzednią uwagą. W wykonywaniu zdjęć ślubnych bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie ujęcie emocji. To przecież o nich chcemy sobie przypominać, kiedy przeglądać będziemy poszczególne fotografie.

Dobry specjalista wie, kiedy najlepiej wykonać zdjęcie, aby uchwycić wzruszenie, radość czy podekscytowanie. To właśnie spontaniczne, niepozowane zdjęcia okazują się po latach najcenniejszą pamiątką, dzięki której uświadamiamy sobie, jak bardzo przeżywaliśmy ujęte na nich chwile.