Ile kosztuje organizacja wesela?

 
Wesele to jedna z najdroższych nocy w życiu, o ile nie najdroższa. Samo wynajęcie sali może kosztować nawet ponad 200zł od stolika. Na szczęście http://www.bluediamond-hotel.pl/pl/content/wesela-rzeszow oferuje przystępne ceny, jednak i tak są one wysokie dla wielu osób. Trzeba się z tym liczyć gdy organizuje się wesele. Rzeszów oczywiście posiada inne ceny, niż Warszawa, albo np. małe miasteczko.

 

Panna młoda gotowa do wyjścia czeka na wesele w Rzeszowie.11287613_960_721111(15)
Panna młoda czeka na wesele w Rzeszowie.

 

Ile może kosztować wesele?

Na ostateczny koszt wpływa wiele czynników. Jeżeli planuje się przyjęcie dla 100 osób, to trzeba się liczyć z wydatkiem nawet 30.000zł. Jednocześnie są to bardzo optymistyczne założenia…
Wesele na 100 osób jest stosunkowo skromnym przyjęciem jak na dzisiejsze czasy. Nie ma znaczenia, czy mówimy o Rzeszowie, czy o innym mieście. Dzisiaj bardzo popularne są przyjęcia nawet na 200-300 osób.
Koszt za osobę na weselu często zaczyna się od 200zł. Oczywiście mówimy tu o lepszych i ciekawszych miejscach. Zarówno w Rzeszowie jak i wielu innych miastach znajdziesz tańsze miejsca, jednak często ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

 


Trzeba doliczyć inne koszty takie jak np. fotograf, zespół, kamerzysta, obrączki, stroje państwa młodych. To w zależności od wielkości wesela, oraz tego standardu wesela jaki chcesz mieć.
Koszty związane z organizacją wesela mogą być naprawdę duże. Wpływa na nią przede wszystkim jego wielkość, oraz to jakiej jakości sala Cię interesuje. Warto o tym pamiętać i zacząć odkładać pieniądze odpowiednio wcześnie, żeby uniknąć zaciągania kredytu, albo przynajmniej wziąć mniejszą pożyczkę.