Jak zaplanować idealne wesele

Planowanie wesela, nie jest prostym zadaniem, o czym na pewno przekonała się każda para młoda. Oczywiście można sobie to ułatwić wynajmują organizatora ślubów, jednak nawet wtedy będziemy musieli podjąć wiele trudnych decyzji organizacyjnych. Co zatem robić, aby sobie z tym poradzić i nie dostać zawrotu głowy?

Bez planu ani rusz

Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie sobie planu działania. W takim planie warto ująć:

-co jest jest do zrobienia,

-kto wykona jaką czynność,

-kiedy musi być wykona dana rzecz.

Przykładowo może to wyglądać tak:

-3-4 miesiące przed datą ślubu przygotować listę gości na wesele i poinformować ich telefonicznie lub osobiście.

-2-3 miesiące przed datą ślubu – wybrać i wysłać zaproszenia do rodziny.

-miesiąc przed ślubem – zaplanowanie wizyty u fryzjera i makijażystki.

-2 tygodnie przed ślubem – ostatnie przymiarki sukni ślubnej.

Dzięki takiej rozpisce będzie nam dużo łatwiej podejść do konkretnych zadań, ponadto nic nas nie zaskoczy.

Wybór miejsca, ważny początek

Rozpoczynając planowanie w pierwszej kolejności należy wybrać datę ślubu oraz miejsce, w którym odbędzie się ceremonia i wesele. Bez tego niemożliwym jest praktycznie zaplanowanie innych rzeczy. Dlatego warto przejrzeć ofertę hoteli i restauracji. Jednym z miejsc, które cieszy się dużym zainteresowaniem i w którym organizuje się często wesela, jest ten hotel – willapoprad.pl/wesela/. Posiada on bogatą i ciekawą ofertę przeznaczoną dla młodych par, a urzekająca okolica miejsca udziela się każdemu z gości.

Suknia i dodatki

Wiedząc, gdzie będzie zorganizowane wesele możemy zacząć rozglądać się za suknią ślubną, dodatkami a także kwiatami. Ubiór może być dopasowany do miejsca i dekoracji. Można również zdecydować się na organizację wesela tematycznego.

Suknię warto wybrać z dużym wyprzedzenie, gdyż przymiarki i jej uszycie zajmuje sporo czasu. Co parę tygodni warto również robić dodatkowe przymiarki, aby mieć pewność, że suknia nadal jest na nas dobra, gdyż w związku ze stresem związanym z organizacją ślubu wiele panien młodych dość sporo traci na wadze.

Zaproszenia i lista gości

Jedną z kluczowych kwestii jest również lista gości, których chcemy zaprosić na wesele, a także wybór zaproszeń. Jeśli mamy już zarezerwowaną salę, wiemy ile osób jesteśmy w stanie pomieścić i to do tej liczby trzeba będzie się dostosować. Gości należy uprzedzić o tym ważnym wydarzeniu z dość sporym wyprzedzeniem, aby mogli się oni odpowiednio przygotować.

Jeśli przygotujemy taką listę i mamy pewność, że nie ma w niej błędów (na przykład w nazwiskach czy adresach) można zacząć rozglądać się za zaproszeniami. Tutaj również warto mieć zapas czasu, gdyż nie każda z drukarni ma możliwość przygotowania zlecenia „na wczoraj”. Ponadto adresowanie i wysyłanie zaproszeń też zajmuje sporo czasu.

Jeśli chcemy, aby nasze zaproszenia były wyjątkowe, można zdecydować się na wykonanie ich samodzielnie. Jest to częsty hit w organizacji ślubów i na pewno jest miłą pamiątką dla gości.