Nowoczesne usługi fotograficzne i wideo

Usługi fotograficzne i wideo rozwijają się obecnie bardzo szybko. W obecnych czasach profesjonalistom nie wystarczają już zwykłe fotografie usług czy filmy promocyjne z wydarzeń. Klienci o wiele bardziej lubią oglądać materiały przygotowane w nowoczesnych technikach, jak filmowane dronem, wirtualne spacery czy panoramy 360 stopni. Zwiększa to o wiele bardziej zainteresowanie promowanym wydarzeniem czy usługą i pozwala na szybszą zdecydowanie o nabyciu usługi przez klienta.

Wirtualne spacery

Wirtualne spacery mają bardzo szerokie zastosowanie. Jedynym ograniczeniem są możliwości wyobraźni. Jest to cyfrowe połączenie panoram, które pozwala na realistyczne odwzorowanie rzeczywistości – pomieszczeń, budynków razem z ich otoczeniem. Przede wszystkim dzięki ogromnemu potencjałowi marketingowemu. Dzięki nim internauci swobodnie mogą poruszać się po fotorealistycznej przestrzeni wirtualnej, oglądać przedmioty i uzyskiwać informacji na ich temat. Jest to złudzenie autentycznego spaceru po danym miejscu, które pozostawia bardzo mocne wrażenie. Szczególnie efektywnie mogą być wykorzystywane przy prezentacji:

  • hoteli,
  • nieruchomości
  • oraz lokali do wynajęcia.

Oprócz tego bardzo efektownie pozwalają na wizualizację panoram miast, muzeów, kościołów co pozwala na promowanie regionu. Często wirtualne spacery są także wykorzystywane do archiwizacji, digitalizacji i celów naukowych.

Filmowanie dronem

Drony to bezzałogowe statki powietrzne. Pierwotnie wykorzystywano je tylko do celów militarnych, zrzucano nimi bomby w trakcie wojen. Obecnie ich zastosowanie nieco się poszerzyło. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza usługa filmowania dronem, która pozwala na osiągnięcie zdumiewających efektów zdjęciowych. Ta innowacyjna metoda filmowania jest obecnie wykorzystywana w wielu dziedzinach – ułatwia pracę i wykonanie zdjęć trudno dostępnych oraz pozwala na przedstawienie rezultatów w łatwy i atrakcyjny sposób. Jeśli sami nie posiadamy drona, a chcielibyśmy zlecić takie filmowanie z powietrza, możemy zgłosić się po pomoc do profesjonalistów – http://flydron.pl/, gdzie mamy gwarancję uzyskania jak najlepszych ujęć.

Filmy wykonane z góry pokazują całą okolicę. Są też w stanie zobrazować postęp prac budowlanych, a nawet są używane przez policję i służby bezpieczeństwa do poszukiwań czy pościgów. Są:

  1. bardzo tanie,
  2. szybkie
  3. i efektywne.

Nie wymagają angażowania dużej ilości osób. Pozwalają chociażby na odpowiednie zaplanowanie czasu zbiorów oraz zoptymalizowanie nawożenia, co jest istotne dla sadowników i rolników.  W gospodarce leśnej ułatwiają w planować miejsca wycinki drzew i nowych nasadzeń. W ubezpieczeniach i odszkodowaniach zdjęcia z lotu ptaka są pomocne w przygotowaniu dokumentacji zniszczeń wywołanych klęskami żywiołowymi.

Panoramy 360 stopni

Wirtualna panorama 360 stopni jest obrazem, który prezentuje przestrzeń wokół obserwatora z zachowaniem perspektywy. Dzięki niemu odbiorca ma możliwość przesuwania panoramy za pomocą myszy:

  • o 360° w poziomie
  • i 180° w pionie.

Pozwala to na pełen obraz otaczającej przestrzeni we wszystkich możliwych kierunkach. Panoramy 360° wykonane z wysokiej perspektywy przy użyciu drona gwarantują wyjątkowo rozległy widok. Mogą obejmować niezwykle duży obszar i w zależności od ilości zdjęć wchodzących w skład panoramy, pozwalają na uzyskanie bardzo szczegółowego odwzorowania. Jednocześnie wykonywanie zdjęć z drona powinny być także regulowane prawnie, co w dużym stopniu podkreśla Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych – http://www.giodo.gov.pl/1520289/id_art/9871/j/pl. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo obywateli.