Organizacja ślubu od A do Z

Organizowanie ślubu jest z jednej strony przyjemnością, a z drugiej wyzwaniem. Należy opracować sobie cały plan działania, aby niczego istotnego w trakcie nie pominąć. Harmonogram jest całkiem ciekawą opcją, jeśli chce się mieć wszystko pod kontrolą, jednak należy wiedzieć, co po kolei w ten harmonogram wpisać.

Przygotowania warto rozpocząć od sali. Wybór lokali jest duży, dlatego wygodnie jest najpierw zobaczyć wnętrze sali na stronie internetowej, poprosić mailowo o ofertę, zaś po wstępnym zaakceptowaniu oferty udać się do lokalu osobiście, aby zobaczyć na własne oczy jak się sala prezentuje na żywo. Ważna przy wyborze sali jest lokalizacja oraz to, ile maksymalnie ludzi się w niej pomieści. Aby móc określić wielkość sali jaka nas interesuje trzeba koniecznie na kartce spisać sobie wstępną liczbę gości. Lokale oferują obecnie różnego rodzaju pakiety, w skład których wchodzi określona liczba dań ciepłych, zimnych, soków czy ciast – ilość i różnorodność zależy od wybranego pakietu.

Kolejna rzecz do załatwienia to muzyka. Coraz bardziej popularni są DJ-je wodzireje, choć oczywiście część ludzi nadal decyduje się na kapele weselne grające muzykę na żywo. Wybór zależy od osobistych preferencji Państwa Młodych, jednak bez znaczenia co się wybierze – ważne jest, aby zarezerwować sobie muzykę od razu. Bez dobrej muzyki na weselu nikt się nie bawi, a takiej sytuacji lepiej uniknąć.

Fotograf – to kolejna osoba, do której należy się udać, aby podpisać umowę na świadczenie usług. W przypadku fotografa wybór nie jest aż tak trudny, jak w przypadku muzyki. Dlaczego? Ponieważ każdy fotograf udostępnia swoje portfolio i od razu można zobaczyć, w jakim stylu pracuje, jakie zdjęcia przeważają, ujęcia, pozy itp. Ważne jest natomiast, aby z fotografem się spotkać, porozmawiać o tym, jak taki dzień przebiega. Jeśli fotograf będzie otwarty na propozycje, sugestie, a do tego rozmowny, przyjaźnie nastawiony to na pewno zaprocentuje to na sesji, ponieważ relacja fotograf-klient jest bardzo ważna.

Kolejne sprawy, jakie należy załatwić to: Kościół, kwiaty, sukienka, garnitur oraz inne dodatki. Lepiej te kwestie już rozłożyć na spokojnie w czasie. Wybór sukienki może przyjść od ręki, jednak jej uszycie i dopasowanie to kwestia miesięcy – warto więc poszukiwania zacząć nawet rok wcześniej. Z garniturami jest nieco szybciej. Dużo uwagi należy też poświęcić butom – muszą być koniecznie wygodne, gdyż przetańczyć w nich trzeba całą noc.