Organizacja wesela w wyjątkowym miejscu

Wesele jest ważną uroczystością będącą uwiecznieniem całej ceremonii ślubnej. Jeżeli zależy nam na tym, żeby wydarzenie to zostały pozytywnie zapamiętane, to przede wszystkim powinniśmy zadbać o organizację imprezy w wyjątkowym miejscu. Opcje jakie posiadamy to:

– organizacja wesela w domu weselnym,

– organizacja wesela w hotelu.

To dwie najczęściej spotykane możliwości. Mimo, że coraz więcej osób rezygnuje całkowicie z wesela, przede wszystkim ze względów oszczędnościowych, to jednak warto, żeby taka zabawa się odbyła.

Organizacją wesela w hotelu

Młode pary najczęściej decydują się na organizacje wesela w hotelu. Dawniej popularne były Domy Weselne, ale ich minusem jest brak odpowiedniego zaplecza, brak miejsc noclegowych dla gości, czy restauracji.

a) Hotel jest to perfekcyjnie zorganizowane miejsce. Podczas wesele mamy do dyspozycji przede wszystkim obsługę w postaci kelnerów. Większość obiektów posiada także władne restauracje, dlatego nie trzeba poszukiwać cateringu na własną rękę.

b) Kuchnia zaserwuje potrawy zgodne z naszym menu, ale może także zająć się upieczeniem ciast oraz tortu weselnego. Przystrojeniem sali weselnej również zajmują się przedstawiciele hotelu.

c) Duże znaczenie mają drobne sprawy, które mogą nam umknąć, a o których na pewno osoba będąca przedstawicielem obiektu nie zapomni. Hotel może nam dać namiary na DJ’a lub może zorganizować zespół muzyczny.

d) Decydując się na zespół pamiętajmy, że sala powinna posiadać odpowiednie nagłośnienia, a także podest na którym muzycy będą mogli się rozłożyć.

e) Hotel zadba także o naszych gości, po uroczystości weselnej. Jeżeli zależy na na tym, aby czuli się komfortowo, to można wynająć dla nich noclegi. Obiekt ma także duży parking na którym można pozostawić samochody na noc. Rewelacyjny hotel organizujący wesela przedstawia swoją ofertę pod adresem – www.parkhotellyson.pl/WESELA-6.html.

Kiedy należy zarezerwować miejsce na wesele?

Z rezerwacją miejsca na wesele nie należy zwlekać. Należy tego dokonać jak najszybciej. Powinniśmy mieć na względzie, że większość dobrym obiektów może być zajęta nawet na dwa lata do przodu. Już podczas ustalania daty ślubu należy postarać się o kilka typów domów weselnych i hoteli i zająć się wstępną rezerwacją.

Iwona: „Postanowiła zorganizować własne wesele w eleganckim hotelu. Przede wszystkim zachwyciła mnie sala balowa, przy której znajdowała się druga sala ze stołami. Dzięki temu goście mogli swobodnie przemieszczać się zarówno na parkiet, a także do posiłku. Jedzenie zaserwowane przez kuchnie hotelową było dokładnie takie jakie sobie wymarzyłam. Kolejną ważną sprawą był fakt, że hotel zadbał także o zespół muzyczny. Młoda para otrzymała nocleg gratis natomiast pozostali goście mogli skorzystać z pokaźnego rabatu. Hotel dopilnował każdego szczegółu, począwszy od tortu, deserów, przez właściwe oświetlenie sali i udekorowania, aż po nagłośnienie. Myślę, że zabawa nie mogła być bardziej udana. Gdybym miała wybierać ponownie, zorganizowałabym wesele w hotelu”.