Pomysł na wesele

Organizacja ślubu i wesela przysparza o ból głowy wiele par młodych. Jest to żmudne i czasochłonne zajęcie. Wymaga również umiejętności organizowania i planowania czasu, a także zasobów, dlatego dla niektórych jest to niezwykle trudne. Aby ślub się udał i aby podczas przygotowań nie stracić głowy warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Wesela tematyczne

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tak zwane wesela tematyczne. Jest to sposób organizacji zabawy, której przewodzi motyw główny, może być to wątek z ulubionego filmu, czy kultura kraju do którego chcemy się wybrać. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. No czasami również podejście rodziny, gdyż nie każdy lubi takie „innowacyjne” podejście do ślubu.

Zdjęcia pamiątkowe z tego typu wesel zawsze wychodzą genialnie. Fotografowie dobierają sposób wykonywania zdjęć do motywu, dzięki czemu można uzyskać niezwykły efekt. Jeśli szukamy fotografa, który podjąłby się takiego zadania, warto odwiedzić tę stronę internetową – fotograf radom. W zamieszczonym na stronie portfolio widać, że zdjęcia są robione z pełnym profesjonalizmem i będą świetnie się prezentować w rodzinnym albumie.

Jednym z częściej wybieranych motywów ślubnych jest motyw vintage. W takim przypadku nie tylko stroje gości, ale także dekoracje, stoły, potrawy a nawet muzyka nawiązuje do minionej epoki. Grane są kawałki, które były hitami w młodości naszych rodziców, na stołach goszczą typowe polskie potrawy, a kreacje wzorowane są na te, które modne były przed laty. Jest to niewątpliwie ciekawy pomysł, który bez wątpienia zapada w pamięć.

Limuzyna to przeżytek

Kolejną kwestią, którą trzeba rozstrzygnąć podczas organizacji ślubu jest to w jakim pojeździe udać się do kościoła, a później na wesele. Zazwyczaj jest to limuzyna lub wynajęty samochód. Takie rozwiązania jednak coraz częściej idą w odstawkę, na rzecz bardziej… wyszukanych sposobów transportu.

Jeśli chcemy mieć tak zwane „mocne wejście” można zdecydować się na lot balonem. Jeśli przed kościołem pojawi się balon, z którego wysiądzie para młoda, bez wątpienia zapadnie to w pamięć gościom i będzie wejściem, które wywrze duże wrażenie.

Jeśli pan lub panna młoda interesują się motoryzacją, pod kościół mogą przyjechać na przykład na motorze. Jest to świetne rozwiązanie dla par, które interesują się tym tematem, gdyż pasuje to do ich stylu bycia i również łamie rutynę.

Powiedz żegnaj bieli

To rozwiązanie styliści próbowali wprowadzić wielokrotnie, jednak nadal często wiąże się ono ze mieszanymi uczuciami, głównie wśród gości, a mowa o kolorowej sukni ślubnej. Wiadomym jest, że przyjęło się że suknia ślubna musi być biała. Niektórzy jednak próbują złamać ten stereotyp i decydują się na kolorowe suknie. Bez wątpienia jest to ciekawe rozwiązanie i jeśli nie planujemy ślubu w kościele, a jedynie cywilny to nie powinno ono wzbudzić żadnych negatywnych emocji. Jeśli jednak planujemy klasyczny ślub, warto się nad tym zastanowić. W rodzinie są różne osoby, niektórych taki pomysł może bardzo razić, przez co będą oni zniesmaczeni na weselu. A jak wiadomo do zabawy trzeba dwojga. Dlatego czasami lepiej nie dać się zbytnio ponosić fantazji i iść na kompromis, gdyż po latach nie pamięta się tego jaką kto miał kreację, a to z kim spędziło się wesele i jak dobrze się ludzie bawili.