Profesjonalne zdjęcia ślubne

Zdjęcia ślubne powinny być wykonane przez profesjonalnego fotografa. Na jakiej podstawie wybrać odpowiedniego fotografa? Fotograf musi być osobą mającą duże doświadczenie.

(A) Ważne jest też to, żeby umiał porozumieć się z parą młodą. Czasami wskazane jest słuchanie klienta.

(B) Nie zawsze zdjęcia ślubne mają wyglądać zgodnie z panującym kanonem. Porozumienie między fotografem, a osobami fotografowanymi jest niezmiernie ważne. Aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień bardzo często przyszli małżonkowie umawiają się na spotkanie podczas którego wyjaśniają specjaliście wizję władnego ślubu i wesela, a także podają w jaki sposób ma być ono uwiecznione.

(C) Wybierając fotografa warto także brać pod uwagę posiadany przez niego sprzęt oraz zdolności dotyczące obróbki zdjęć.

Obróbka cyfrowa zdjęć

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak ważna jest cyfrowa obróbka zdjęć. Nie zawsze fotografia wychodzi zgodnie z zamierzeniem, a pamiętajmy, że ceremonia ślubna jest takim wydarzeniem, podczas którego dzieje się wiele ważnych spraw. Jeżeli fotograf źle wykona na przykład zdjęcie podczas wymiany obrączek, to musi być w stanie poprawić jego jakość cyfrowo. Potrzebny jest do tego komputer o odpowiedniej mocy, a także oprogramowanie. Im lepsze są umiejętności fotografa w tym względzie, tym większa szansa na uzyskanie interesujących zdjęć. Doskonałego fotografa z szerokim zakresem umiejętności znajdziemy po wejściu w odnośnik- fotografia ślubna kraków.

Sprzęt posiadany przez fotografa

Podczas ceremonii ślubnej zdjęcia wykonywane są na ogół w kościele. Niezbędny do tego jest odpowiedni obiektyw i lampa błyskowa. Podczas wesela fotograf powinien zastosować inny obiektyw, ponieważ warunki są nieco inne. O ile ceremonia ślubna jest dosyć statyczna, to wesele wymaga dynamiki i tak należy je uwiecznić na zdjęciach. Oprócz różnych obiektywów oraz lampy błyskowej fotograf musi także zabezpieczyć się na wszelki wypadek zapasową kartą pamięci, uniknie w ten sposób sytuacji, w której na jednej zaczyna brakować miejsca. Jeżeli uroczystość jest duża to dobrą opcją jest zabranie ze sobą dwóch aparatów z różnymi obiektywami, dzięki czemu praca będzie przebiegała znacznie szybciej.

Różne rodzaje zdjęć weselnych

Zdjęcia ślubne mogą być wykonane przede wszystkim w postaci reportażowej.

Zdjęcia reportażowe

Jeżeli para młoda chce, aby fotograf kolejno uwieczniał każdą ze chwil związanych ze ślubem, na przykład tworzenie makijażu, wyjazd do kościoła, czy też samą ceremonię, to taki rodzaj fotografii nazywamy reportażową. Jest to dosyć popularna forma, a wykonane zdjęcia umieszcza się w podobnej chronologii w albumie ślubnym. Zdjęcia reportażowe muszą uwiecznić kluczowe momenty. Fotograf nie ma prawa się zagapić.

Zdjęcia w plenerze

Zdjęcia w plenerze mogą być wykonane w dzień uroczystości ślubnej lub fotograf może umówić się na inny termin. Kluczem jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Najczęściej pary młode decydują się na ruiny historyczne, park miejski, ogród botaniczny lub też inne interesujące miejsce. Oczywiście fotograf również może sam zaproponować lokalizację będącą idealną na zdjęcia plenerowe. Ważne podczas takich zdjęć jest wykonanie fotografii oryginalnych.

Zdjęcia studyjne

Zdjęcia studyjne wykonywane są w dni ceremonii ślubnej. Para młoda ubrana jest w eleganckie stroje, a do tego fotograf może posłużyć się różnymi dodatkami w postaci cylindra, czy też parasolki. Zdjęcia są pozowane więc powinny wyjść nienagannie zarówno technicznie jak i kompozycyjnie. Specjalista może dopasować światło i tło do swoich potrzeb.