Ślubna fotografia reportażowa

Zdjęcia ślubne wykonywane w postaci reportażu powinny być przede wszystkim dobrze zaplanowane. Niezmiernie istotna jest logistyka całego przedsięwzięcia.

Logistyka fotografii reportażowej

Zdjęcia reportażowe muszą być zgodne z tym czego chce para młoda. Warto ustalić kluczowe kwestie związane z fotografowaniem przed ślubem. Nie każdy chce, żeby na zdjęciach znalazła się wizyta u makijażystki, czy też o fryzjera. Dobrze rozplanowana uroczystość, to duże ułatwienie dla fotografa. Oczywiście w czasie ślubu dzieje się wiele nieprzewidzianych rzeczy, ale dobre planowanie pozwala uniknąć przynajmniej części z nich.

Sprzęt do sesji reportażowej

Jeżeli chodzi o wybór sprzętu do sesji reportażowej to przede wszystkim musimy uzbroić się w kilka obiektywów. Pozwoli nam to znacznie sprawniej wykonywać wszystkie zadanie. Inne warunki panują w domu panny młodej, inne w samochodzie jakim jest transportowana do ślubu, a jeszcze inne w kościele. Możemy oczywiście za każdym razem zmieniać ustawienia aparatu, ale znacznie łatwiej wymienić cały aparat lub jego obiektyw dopasować do warunków. Dobrze jeżeli mamy ze sobą zapasową baterię, a także kartę pamięci. Świadczy to przede wszystkim o wysokim profesjonalizmie. Sprzęt musi być niezawodny i sprawdzony.

Obróbka cyfrowa

a) Musimy zdawać sobie sprawę, że wykonując zdjęcia reportażowe, przede wszystkim muszą być one perfekcyjne technicznie.

b) Zazwyczaj zostają wdrukowane i umieszczone w albumie, dlatego powinny prezentować się nienagannie. Jeżeli jednak któreś ze zdjęć nie wyszło odpowiednio możemy poddać je cyfrowej obróbce. W prosty sposób zmienimy kolorystykę, poprawimy ostrość, czy też kadrowanie. Takie zabiegi są jak najbardziej pożądane.

c) Parze młodej zależy głównie na uzyskaniu doskonałych fotografii, również takich, które zostały poprawiane w programie.

d) Fotograf musi wykazywać się dużymi umiejętnościami dotyczącymi obsługi narzędzi graficznych. Samo wykonywanie zdjęć, to spora sztuka, ale ich cyfrowa obróbka może być dużym atutem.

Czego nie może zabraknąć na zdjęciach?

Reportażowe zdjęcia zazwyczaj mają za zadanie przedstawić zarówno przygotowania do ceremonii jak i samą ceremonię. Parze młodej zależy głównie za ujęciu wszystkich kluczowych momentów, takich jak wyjście z domu, przejazd samochodem, wejście do kościoła, wymiana obrączek, pierwszy pocałunek, czy też gratulacje od gości.

Fotografowanie w kościele

Szczególnie ważne jest fotografowanie w kościele. Zazwyczaj jednak całą sytuacja pozwala na wykonanie bardzo dobrych technicznie zdjęć. Goście weselni podobnie jak para młoda zachowują się wtedy bardzo statycznie. Fotograf ma czas na ustawienie sprzętu i wykonanie nienagannych technicznie, kompozycyjnie zdjęć. Istotne jest jednak nieprzegapienie ważnych dla wszystkich wydarzeń.

Album ślubny

Album ślubny zawiera w sobie zazwyczaj zarówno zdjęcia reportażowe, ale także te wykonane w plenerze, a także podczas sesji studyjnej. Pary decydują się głównie na układ chronologiczny zdjęć. Można wybrać opcje dotyczące wydruku zdjęć jako stron w albumie lub można zdecydować się na tradycyjny album. Wielkość, ilość zdjęć, zależą od indywidualnych wymagań pary młodej. Świetnego fotografa reportażowego w Radomiu znajdziemy po kliknięciu w odnośnik – fotograf ślubny radom. Zdjęcia reportażowe w albumie są kluczowym elementem i to na nie w dużej mierze zwraca się uwagę. Dobrze jeżeli są zróżnicowane. Zbyt monotonny i za duży album nie jest dobrym pomysłem. Zamiast tego lepiej wybrać maksymalnie pięćdziesiąt zdjęć, za to ciekawych i doskonale wykonanych.