Trendy w fotografii ślubnej

Często sugerujemy się trendami, które pojawiają się w fotografii oraz w modzie ślubnej. Podpisując umowę z fotografem trzeba określić co będzie efektem jego pracy. To właśnie otoczenie, tło ceremonii oraz dodatkowe dekoracje dodadzą klimatu całej sesji.

Ślub w romantycznym plenerze

Dlaczego tylko w urzędzie? Ślub cywilny może odbywać się nie tylko w urzędzie. Od 2015 roku prawo pozwala zorganizować cały ślub w wybranym przez Parę Młodą miejscu, przy czym zwrócić uwagę należy na powagę i brak zakłóceń w przebiegu tego najważniejszego wydarzenia. Można wziąć ślub na nadmorskiej plaży, w ulubionym ogrodzie, na leśnej polanie, a nawet w bacówce. Otoczenie natury sprawi, że cały ślub, a także reportaż ślubny zyska oniryczny rys. W tym celu zaleca się zatrudnić profesjonalnego fotografa ślubnego, do którego namiary znajdziemy na stronie – bluediamond-hotel.pl. W ten sposób za pomocą artystycznej fotografii uchwycimy te piękne chwile w życiu każdej pary młodej.

Dekoracje Hand Made

Gotowe dekoracje kościoła oraz sali weselnej mogą kosztować majątek, zwłaszcza jeśli wynajmiecie do tego firmę zewnętrzną. Wiele dekoracji można kupić za niewielkie pieniądze samemu, albo wykonać je własnoręcznie. Warto zaangażować w to rodzinę i przyjaciół. Napompowanie balonów, wycinanie serc z bibuły, zrywanie polnych kwiatów – o to wszystko możemy poprosić naszych bliskich. Nowożeńcy dzięki temu oszczędzą nie tylko pieniądze, ale i niezbędny czas oraz będą pewni, że dekoracje domu weselnego oraz kościoła będą jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Tego typu dodatki podkreślą indywidualny charakter ślubu, a fotografie w zbliżeniach na detale zachowają:

  • unikalny styl
  • i kompozycję.

Polne kwiaty

Użyjcie polnych kwiatów. Każda Panna Młoda marzy o romantycznym bukiecie od narzeczonego, który już za kilka chwil stanie się jej mężem na zawsze. Ważnym trendem na nadchodzący sezon są lekkie i subtelne wiązanki w pastelowych barwach. Ciekawym rozwiązaniem jest własnoręczne ułożenie bukietu ze świeżo zerwanych łąkowych lub polnych kwiatów. Warto dodać też kilka akcentów w postaci koralików, wstążek czy koronek. Przygotowania dekoracji, czy chociaż bukietu są też dobrym materiałem do obfotografowania. Modnym rozwiązaniem będzie też wysłanie fotografa razem z Panem Młodym, to będzie wyjątkowa niespodzianka dla przyszłej żony – reportaż ze zrywania kwiatów o poranku.Inspiracji do bukietów ślubnych można również poszukać na starych fotografiach, jakie są dostępne chociażby na tej stronie – http://szczytniki.ug.gov.pl/index.php?id=360.

Dekoracja światłem na przyjęciu weselnym

Przyjęcia weselne są przeważnie organizowane w lokalach stylowych, ale jednocześnie z trudnymi warunkami oświetleniowymi. Miejsca zacienione pozwalają zachować specyficzną atmosferę. I tutaj trzeba wzbogacić salę dodatkowym oświetleniem. Polecana jest zwłaszcza usługa dekoracji światłem. Oprócz tego świece, czy zimne ognie przepięknie wyglądają na fotografiach i są bardzo modnym akcentem.

Plener zagranicą

A może by tak zabrać fotografa w podróż poślubną? Sesje zdjęciowe zagranicą cieszą się niezmienną popularnością od kilku lat. Można wybrać egzotyczny plener, albo jedną z romantycznych destynacji, jak Paryż, Rzym, Praga czy Wenecja. Sukienka ślubna i garnitur nie ważą dużo, a zamiast tradycyjnych eleganckich szpilek, czy butów wyjściowych warto włożyć zwykłe trampki. Nie potrzebny jest też perfekcyjny makijaż, czy fryzury. Reportaż nabierze nonszalanckiego, ale wciąż romantycznego charakteru.