Wesele marzeń – gdzie możesz je urządzić

Każdy z nas marzy o tym, by ten szczególny dzień – dzień wesela – był zapamiętany w stu procentach wspaniale. Ileż krąży opowieści o nieudanych imprezach rodem z filmu, w których wszystko, co mogło pójść nie tak, poszło w ten sposób. Na weselu mojej kuzynki zabrakło palarni dla gości, więc podchmieleni ludzie palili w toaletach, nie chcąc wychodzić na kilkunastostopniowy mróz. Często kierujemy się aspektami takimi jak cena, nie zważając na to, że ten wyjątkowy moment musi być jednak w stu procentach doskonały. Dlatego tak ważnym jest, by nasze wesele miało wtedy wyjątkowy przebieg, wtedy bowiem z bliskimi cieszymy się najpiękniejszym dniem na świecie, dniem, który porównywalny jest w swojej słodyczy tylko narodzinom dziecka.

Wesele musi być z przytupem!

Jeśli nie mamy możliwości zorganizowania wesela w domu, bo, na przykład, nie mieszkamy w olbrzymiej willi, decydujemy się coraz częściej na hotel. To dobre rozwiązanie – nie musimy wtedy przecież gotować, martwić się sprzątaniem, sala zostanie dla nas przygotowana, będzie też gdzie potańczyć. Oczywiście, warto przyjrzeć się ofertom weselnym, na przykład na tej stronie – sala weselna w wadowicach. Na takich stronach znajdziemy dużo polecanych odnośników do innych firm, dzięki którym będziemy mogli także znaleźć fotografa i kamerzystę w niższej cenie, a także dowiedzieć się, która lokalna orkiestra czy DJ nadaje się najbardziej. W ofercie zwykle też znajdują się dekoracje ślubne, można nawet wynająć samochody, które odwiozą Parę Młodą na miejsce. Jeśli możemy pozwolić sobie na odrobinę sentymentów, to powinniśmy wziąć to pod uwagę. To szczególnie ważne dla osób, które cenią sobie unikalny styl, a kto nie chciałby mieć wesela w najlepszym stylu?

Menu musi być bogate

Bufet to istotna sprawa, która często nas frasuje długo przed weselem. Czy będzie się opłacało go wybrać? Zazwyczaj to dobry pomysł, goście wtedy sami mogą częstować się alkoholem. Nie do pomyślenia jest, by go wydzielać po kieliszku każdemu. Również na menu trzeba zwrócić uwagę! Nie wszyscy nasi goście przecież jedzą mięso, tolerują laktozę czy gluten. Nie możemy zmuszać ich do męczenia się z problemami żołądkowymi, bo przecież mają się w tym dniu cieszyć naszym szczęściem, a nie niepokoić trawieniem. Menu powinno być jednak solidne, potrawy powinny być nawet lekko tłuste, a to dlatego, że przy ilości alkoholu wypijanego na weselu, niezbędna jest solidna podstawa. Tłuste jedzenie wyściela ściankę żołądkową tak, że tworzy tam warstwę ochronną – goście mogą więc pić nawet do białego rana.

Odpowiednia oprawa również jest istotna

Wielu z nas może przepłacić, oczekując, że na weselu pojawi się orkiestra, fotograf i inne udogodnienia. Musimy jednak popatrzeć, czy w ogóle znajdują się w ofercie danego hotelu! Jeśli nie, szukajmy ich na własną rękę. Jeśli nasi goście dojeżdżają z daleka, warto wynająć dla nich pokój. Taka sama sytuacja pojawia się, kiedy nasi bliscy dojeżdżają samochodami, a chcieliby się pobawić razem z nami – w ten sposób mogą się wyspać, zjeść rano śniadanie, a po tym jak dojdą do siebie – pojechać. Zazwyczaj hotele oferują w takiej sytuacji zniżki.

Oprócz tego, istotnym jest, by spojrzeć na opinie innych odwiedzających. Zazwyczaj, jeśli ktoś dobrze bawił się w takim miejscu, będzie wspominał je dobrze i wyda dobrą notę. Jeśli nie, będziemy wiedzieli, żeby takiego obiektu unikać. Tak czy inaczej, warto to sobie wszystko przemyśleć i zdecydować się na wybór najlepszego miejsca na nasz najlepszy dzień.