Wesele z odpowiednią oprawą muzyczną

Decydując się na organizację wesela powinniśmy przede wszystkim zadbać o każdy szczegół. Nie może dochodzić do sytuacji, że niektóre kwestie związane z wynajęciem sali, wybraniem sukni pozostawiane są na ostatnią chwilę. Podobną spolegliwością należy wykazać się również w kwestii zespołu muzycznego.

Zasady dotyczące wyboru zespołu muzycznego

I. Zespół muzyczny powinniśmy rezerwować podobnie jak salę weselną z dużym wyprzedzeniem.

II. Ważne jest, aby kapela została przez nas dobrze sprawdzona. Warto obejrzeć strony internetowe różnych zespołów.

III. Koniecznie musimy sprawdzić, czy posiadają oni jakiekolwiek rekomendacje, a także próbki nagrań. Przesłuchując próbki nagrań możemy się wiele dowiedzieć zarówno o stylu zespołu jak również o umiejętnościach poszczególnych osób.

IV. Wybierając zespół należy omówić z jego menadżerem wszystkie szczegóły. Warto dostarczyć kilka dni przez imprezą plan zabawy. Możemy także zaproponować jakieś ulubione przeboje. Kapele najczęściej grają muzykę złożoną z hitów granych i znanych od lat, a także z nowych propozycji, które można usłyszeć w radio, czy telewizji.

Martyna: „Na swoje wesele bardzo długo szukałam odpowiedniego zespołu. Ostatecznie wybrałam kapele z Radomia, którą można znaleźć po kliknięciu w link- zespół weselny radom. Muzycy nie tylko prezentowali się profesjonalnie, ale przede wszystkim zgodzili się grać to na czym mi szczególnie zależało. Miałam dokładnie sprecyzowany plan całego wydarzenia i chciałam, żeby wszystko odbyło się tak jak sobie wymarzyłam. Zespół oczywiście sprawdziłam, wchodząc na jego stronę i oglądając nagrania z innych uroczystości, w trakcie których grali, ale dodatkowo razem z narzeczonym odwiedziliśmy kapele w czasie próby, żeby zobaczyć ich umiejętności na żywo. Powiem szczerze, że to właśnie występ na żywo mnie przekonał”.

Zróżnicowana oprawa muzyczna

a) Dobra oprawa muzyczna na weselu nie może być za bardzo inwazyjna. Chodzi głównie o to, żeby rozbawić publiczność.

b) Muzyka najlepiej jeżeli jest zróżnicowana. Goście weselni na ogół są w różnym wieku, dlatego pełen przekrój muzyczny gwarantuje, że piosenki zostaną zaakceptowane. Dobrze również jeżeli w zespole znajduje się osoba posiadająca talent wodzireja.

c) W ten sposób bez wątpienia może rozruszać nawet bardzo znudzoną publiczność. Dobra oprawa muzyczna to mieszanka żywszych, energetycznych dźwięków, które idealnie nadają się do tańca, z piosenkami bardziej nastrojowymi, przy których można odpocząć i porozmawiać z pozostałymi gośćmi.

Umiejętności i instrumenty

To jak brzmi dany zespoły zależy przede wszystkim od umiejętności członków kapeli, ale także od tego jaki posiadają sprzęt. Musimy zdawać sobie sprawę, że wynajęcie dobrego zespołu nie może być zbyt tanie. Kapela nie tylko utrzymuje się z grania na weselach, ale także musi pokryć koszty inwestowania w sprzęt muzyczny. Najlepsze zespoły jednak nie mają problemów ze znalezieniem klientów. Dlatego narzeczeni obecnie rozpoczynają szukanie zespołu muzycznego nawet rok przed datą ślubu.