Wybór fotografa

Fotografa warto zacząć szukać już na samym początku, od kiedy zacznie się całą organizację wesela. Zaraz obok DJ-a czy zespołu jest to osoba bardzo ważna, ponieważ będzie uwieczniała ten wyjątkowy dzień od początku do końca. Najlepiej więc wybrać osobę doświadczoną, komunikatywną, otwartą, która będzie potrafiła uchwycić najważniejsze momenty z przygotowań, ceremonii oraz oczywiście całej zabawy.

Fotograf często potrafi rozładować emocje i ogarniający młodych stres. Z jednej strony stara się być wręcz ‚niewidoczny’, z drugiej zaś podchodzi, rozluźnia atmosferę, podpowiada by się uśmiechnąć, rozluźnić. Nie każdy fotograf to potrafi – konieczne więc jest spotkanie, które zweryfikuje, jak w towarzystwie fotografa się czujemy. Jeśli swobodnie to duży plus.

Inną ważną kwestią jest jego portfolio – to na jego podstawie najczęściej padają decyzje co do wyboru jego usług. Zawsze warto zdjęcia przeglądnąć, porównać kilka sesji. Jeśli styl pracy fotografa nam się podoba to jest to dobry znak. Warto porozmawiać o samej sesji, motywach. Dobry fotograf zawsze podpowie ciekawe pozy, miejsca na zdjęcia, wybierze odpowiednie tło. Warto zdać się na jego doświadczenie.